1 Haftada Tam 7 Kilo Verdiren Hurma Diyeti

1 Haftada Tam 7 Kilo Verdiren Hurma Diyeti

Bundan önce uyguladığınız bütün diyet türlerini bir kenarı bırakarak son zamanların en çok kullanılan, uzmanlarında onayladığı mükemmel bir hurma diyetini sizlere tanıtıyoruz. Hurma diyeti nasıl yapılır? Hurma diyeti yapmanın zararları var mıdır bu yazımızda hepsine ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda insanlar zayıflama, sağlıklı beslenme gibi konulara o kadar çok takılıyorlar ki sırf bu diyet durumları yüzünden hayatını kaybeden insanlar bile bazen haberlere konu oluyor. Genel olarak bu konuyu ele alınca o kadar acınası bir durum ki gerçekten üzülmemek elde değil. Doktor tavsiyesi olmadan o kadar saçma diyet türleri uygulanıyor ki bunlar insan hayatını derinden sarsan şeyler olabiliyor. Bazen hiç yemek yemeden, su içmeden diyet yapanlar görüyoruz. Diyet yapmak başlı başına zor bir olaydır. Bilgisiz bir şekilde yapılan diyetler ölümlü sonuçlar doğurabilecek kadar tehlikeli olabilir. Biz burada uzmanların tavsiyesi olan bazı diyet türlerini paylaşıyoruz. Uzman tavsiyesi olduğu halde bu diyetleri kendi doktorunuzdan tavsiye almadan kesinlikle ama kesinlikle kullanmayınız.

Gerçekten 1 haftada 7 kilo vermek mümkün mü ?

Gelelim şimdi asıl konumuza:) Hurma diyeti! Haberleri yapıldı, ağızdan ağza konuşularak yayıldı, işte şimdi sizler için hurma diyeti ile ilgili bilmek istediğiniz her şey sayfamızda.

Doktor tavsiyesi ile 1 haftada 7 ya da daha fazla kilolar bile verilebilir fakat her zaman söylediğimiz gibi sadece doktor tavsiyesi ile bunu başarmanız sizin için daha önemli ve verimli olacaktır.

hurma diyeti detayları

Yaz aylarının gelmesine şurada çok kısa bir zaman kaldı. Dikkatli ve doktor kontrolü ile kilo vermek isteyen herkes bu yazımızı okuyarak yazın gelmesine çok az kala istemediği kilolardan kurtulabilirler. Hızlı bir şekilde kilo vermek yerine yavaş yavaş, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için hurma diyetini doktorunuzun tavsiyesini alarak kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Biz Türkler olarak mutfağımızın aşırı derecede lezzetli olmasından ötürü kilo almaya çok müsait bir milletiz. Kış aylarında alınan bu kiloları vermek ise işin en zor yanıdır. Bilinçsiz olarak verilen kilolar sağlık açısından çok büyük sıkıntılar yaratacaktır. Biz burada sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen herkese lezzetli mi lezzetli, her derde deva olan hurma ile sağlıklı bir diyet programı sunacağız. Verdiğimiz bilgileri her ne olursa doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayız.

hurma diyeti detayları

Neden Hurma Diyeti Yapılmalı;

Hurma besleyici ve tok tutucu özelliği ile diyet besini olarak kullanılması çok mantıklıdır. İçerisinde zengin lif kaynakları bulunur. Hurma diyeti ile gün içerisinde kendinizi tok hissedebilirsiniz. Ani düşen ve yükselen kan şekerini dengelemeye çalışır.

Yağları kısa sürede yakmaya yardımcı olan hurma diyeti doktor tavsiyesi ile yapılınca çok başarılı bir diyet olacaktır. Metabolizma hızını artıran hurma diyeti ile kısa bir sürede yağları yakmanız sağlanacaktır.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır;

Hurma diyetinin nasıl yapılacağına dair bazı siteler günlük ya da haftalık program hazırlamışlar fakat biz bunu yapmak istemedik. Bu yazıyı sizlere sunmakta ki amacımız hurma diyetini hakkında sizleri bilgilendirmek.

Burada sizin için bir diyet programı hazırlayacak kadar yetkimiz olmadığı için bu işi bilgisi olan bir uzmana ya da doktora sormanızı ve programı onların hazırlamasını isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mustafa dedi ki:

    Hurma bence insanı zayıflatmaz aksine kilo aldırır, çok güzel bir yazı yazmışsınız bu arada.

    1. admin dedi ki:

      Teşekkürler Mustafa bey 🙂 Bizde bu konu hakkında pek emin değiliz. Doktorlar hurmanın zayıflattığı hakkında açıklamalar yapmış fakat ne kadar doğru bilinmez:)

BİR YORUM YAZ