Görüntüsü ile Büyüleyen 7 Yeni Elmalı Kurabiye Şekilleri

Görüntüsü ile Büyüleyen 7 Yeni Elmalı Kurabiye Şekilleri

Çocukluk yıllarımızın unutulmayan lezzetlerinden bir tanesidir o. Tarçın kokusunun yayıldığı mutfaklarda kesinlikle tadı damağınızda kalacak olan kurabiyelerin büyüsü vardır. Bu mutfakların olduğu evde huzur vardır, akşam çay saatleri yaşanır ve en sevilen diziler açılarak sıcacık bir çayın yanında elmalı kurabiyeler hazırlanır. İşte biz sizler için bu yazımızda görüntüsü ile dikkat çeken birbirinden farklı 10 elmalı kurabiye şeklini sizlere sunmak istedik.

Elmalı kurabiye deyince insanın aklına birden çok şekil geliyor. Bunlar kafes şeklinde, sepet şeklinde ya da anne eli değmiş olan ay şeklinde elmalı kurabiyeler ön plandadır. Bunların dışında bir de pastane şeklinde olanlar vardır ki insanın en çok canının çektiği kurabiyeler onlardır işte. Hele bir bal kabağı şeklinde olan elmalı kurabiye vardır ki, son yılların belkide en çok hazırlanan tarifleri arasında yer almaktadır.

Elmalı Kurabiye Şekilleri ( 7 Tane )

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Peki şunu sormak istiyorum lezzetinin ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Peki elmalı kurabiyelerin lezzeti olduğu kadar şeklide bu kadar önemli midir? Elbette önemli olmalı, sürekli aynı şekillerde elmalı kurabiye hazırlamak sıkıcı olmalıdır. Mesela ben özel günlerde sürekli yaparım. Bazen ay şeklinde, bazen farklı şekillerde ama hiç bir zaman üst üste aynı şekilleri kullanmam.

Aslında en güzel elmalı kurabiye tarifi  ne lezzetiyle ön planda olandır, ne de şekli ile. En nefis, en sevilen elmalı kurabiye bence çocuğunuzun bayılarak yediği kurabiyedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ