Kırışık Giderir: Yüzünüzü 15 Yaş Daha Küçük Gösteren Pirinç Maskesi

Kırışık Giderir: Yüzünüzü 15 Yaş Daha Küçük Gösteren Pirinç Maskesi

Yaşların ilerlemesi halinde bile kim kırışıksız ve ışıl ışıl patlayan bir tene sahip olmak istemez ki? Evet buradan ben el kaldırıyorum galiba ben böyle bir şey istemem. Benim düşünceme göre hayatın kanunu hatta bazen yüzümüzde ki kırışık ve yaşlılık belirtileri insanı daha güzel gösteriyor. Özellikle göz kenarlarında çıkan kırışıklıklara bayılıyorum ben:) Onlar geçen zamanın içerisinde yaşanan güzel ve acı anılarımızı yaşatan çizgiler. Her neyse konu benimle alakalı değil, her ne kadar istemem dersem bile yaşım ilerleyince galiba bende isteyebilirim;)

Yaşlandıkça herkesin olduğu gibi sizinde cildiniz kırışacak, rengi solacak, çizgiler oluşacak hatta deri altı tabakası inceldiği için cildiniz çok hızlı bir şekilde kuruma gösterecek.

Genel olarak baktığımız da yaşınızın ilerlemesine rağmen çizgileri ve kırışıklıkları geciktirmenin çok pratik bir yöntemi var. Kendi eviniz de kolay bir şekilde hazırlayacağınız hemde evinizde olan malzemeler ile doğal bir karışım yapabilirsiniz. İşte bu mucizevi maskenin adı pirinç maskesi.

Maskenin olmazsa olmaz ana malzemesi: Pirinç

Maskenin ana sırrı pirinç

Yetişmesi için yüksek oranda nem ve sıcaklık isteyen pirinç ne yazık ki ülkemizde kendimize bile yetecek kadar yetişmemektedir. Bu yüzden biz pirinci sadece yemek için kullanmakla yetinmişiz yıllarca. Dünya’da en çok pirinç üreten Japonya, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde aşırı derecede üretilen pirinç sadece yemek yapma amaçlı olarak değil farklı formlarda güzellik için kullanılmaktadır.

Herkesin bildiği gibi kaç yaşlarında olursa olsunlar Asya insanlarının hep küçük ve genç görünmelerinin sebebi her halde pirinç faydası olsa gerek. Asyalı kadınların sizlere ilham verecek olan pirinç faydalarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Pirinç suyu gözenekleri temizleyerek hava almasına neden olur.
 • Pirinç suyu ölü derinin atılmasında büyük bir rol oynamaktadır.
 • Cilde ışıl ışıl bir renk katarken, kırışıklıkları azaltır.
 • Cildin bakterilerden arınmasını sağlar.
 • Sivilce ve siyah nokta oluşumuna karşı koruma görevi yapar.

Yüzünüzü 15 Yaş Küçülten Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

pirinç maskesi nasıl yapılır

Peki yukarıda anlattığımız pirincin akıllara durgunluk veren faydasını nasıl aleyhimize çevirebiliriz. Yaşınız ilerlese bile güzelliğinize ödün vermek istemiyorsanız, pırıl pırıl bir yüze sahip olmak istiyorsanız söyleyeceğimiz 3 pratik malzeme ile kendi evinizde doğan bir pirinç maskesi yapabilirsiniz.

Malzemeler;

 • 4 çay kaşığı pirinç
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı süt

Nasıl Hazırlanır;

 1. Uygun bir kabın içerisinde soğuk su ile pirinçleri karıştırarak orta ateşte yumuşayana dek pişirelim.
 2. Piştikten sonra pirinçleri süzerek suyunu bir kenarı alalım.
 3. Süzülen pirinçleri soğuk su ile yıkayarak, ısıtılıp ılımış olan sütü üstüne ekleyelim.
 4. İki malzemeyi iyice karıştırıp üstüne balı ekleyelim.
 5. Hazırlanan maskeyi kuru ve temizlenmiş olan yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır.
 6. 15 dakika sonunda kenarı aldığınız pirinç suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

pirinç suyu ile yüz yıkanır

Hazırladığınız doğal pirinç maskesini ayda 3-4 defa yüzünüze uygulayabilirsiniz. 2-3 ay sonra kesinlikle etkisini hissedeceksiniz. Daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için sizde bu tarifimize göre maskeyi hazırlayıp deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ