En Çıtırından : Milföy Tostu Tarifi

En Çıtırından : Milföy Tostu Tarifi

Lezzetli mi, lezzetli  , kolay mı ,kolay…Kahvaltıya değişiklik yaratacak bir lezzet, milföy tostu tarif sizler için sitemizde olacak… Börek lezzetinde olan bu tarifi muhakkak denemeli ve  sevdiklerinize tattırmalısınız…

Milföy Tostu Malzemeleri:

2 adet kare milföy hamuru

İçi için;

kaşar peyniri ,sucuk salam

Milföy Tostu Hazırlanışı:

Öncelikle dondurucudan çıkarılan ,milföy hamuru  ,oda sıcaklığında 10 dakika kadar bekletilir. Tost makinesi ısıtılır ve milföy hamuru 5 dakika kadar pişmeye bırakılıp. Tost makinesinin kapağı açılır ve milföy hamurunun kabarıp kabarmadığı kontrol edilir. Kabaran hamur ,makineden alınır ve bir kenarda bekletilir.

Tostu sucuklu veya salamlı yapacaksanız, ilk önce tost makinesinde bir miktar pişirmelisiniz.Ardından pişen milföy hamuru tekrar tost makinesine alınır ve üzerine kaşar peyniri ve pişirilen sucuklar dizilir.  İkinci hamur da , malzemelerin üzerine koyulur ve pişirmeye devam edilir. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus, milföy hamurunun çok yağlı olmasından dolayı, tostun yağ sürülmeden pişirilmesidir. Hazır olan tost ,üçgen dilimlenerek kahvaltı da veya günün başka saatlerinde afiyetle tüketilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ