Bebeklere 1 Yaş Öncesi Verilmemesi Gereken Besinler

Bebeklere 1 Yaş Öncesi Verilmemesi Gereken Besinler

Merhaba, yemek ye ekibi olarak bu seferlik yemek pişirmiyoruz. Bugün bebeklerimiz için yemek pişirirken nelere dikkat edeceğiz, neleri onlara verebiliriz, neleri yediremeyiz gibi bazı küçük ama çok önemli olan soruların cevabını vereceğiz.

1 Yaşından Küçük Bebeklere Neler Verilmez;

1 yaşından önce bebeklere verilmemesi gerekenler

Bebeği olan herkes burada anlattıklarımızın çoğunu duymuşlardır. Bir takım besinler 1 yaşından küçük olan bebekler için oldukça zararlıdır. Bunların sebepleri çok farklı, boğulma riskinden tutun zehirlenmeye kadar vücudun sindirim sistemi ile alakalı bir takım tehlikelere karşı bu besinler kesinlikle verilmemesi gerekiyor. Peki bebeklere verilmemesi gereken bu besinler hangileri kısa kısa göz atalım.

  • Hayvansal süt ürünleri 1 yaş öncesinde kesinlikle yasaktır.
  • Bal ve konserve yiyecekleri 1 yaş öncesinde bebeklere vermiyoruz.
  • 3 beyaza kesinlikle dikkat edilmelidir. ( Tuz, şeker ve un )
  • Alerji potansiyeli olan gıdalar. ( Örnek verecek olarak; Domates,yumurta beyazı, çilek, kivi, kabuklu ceviz ürünleri, narenciye, ceviz, badem, fındık. )
  • Patlıcan, çay, kahve, kakao ve bakla.
  • Boğaza kaçma riski olan meyveler.

1 yaşına kadar biz çocuklara aslında çoğu besini denetmeye çalışıyoruz, onların öğünlerini renklendirmeye çalışıyoruz. Ancak örneğin inek sütü, bakla ve bal en çok dikkat etmemiz gereken besinler arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ