İşinizi Kolaylaştıracak 7 Yiyecek Hilesi

İşinizi Kolaylaştıracak 7 Yiyecek Hilesi

Mutfakta vakit geçirmekten bazı insanlar çok hoşlanır. Bu insanlar sahip oldukları yetenekler ile sevdiklerine mutfakta küçük sürprizler yapabilirler.İşte bu konu hakkında sizlere bir kaç ipucu vermek istedik. Siz buna ister bir hile diyin isterseniz pratiklik diyin 🙂

Karpuz suyu hilesi

Pratik şekilde karpuz suyu

Canınız karpuz suyumu içmek istiyor, hemen karpuzu elinize alın ve karpuzun bir bölgesini kesin. Kestiğiniz yerden mikserin ucunu sokarak çalıştırın. İşte sizin için çok güzel karpuz suyu. Açılan delikten bardaklara doldurarak afiyetle içebilirsiniz.

Mandalina soyma hilesi

kolay mandalina soyma görseli

Mandalina soymak zor geliyorsa bu taktik işinize yarayacaktır. Mandalinanın bir tarafına bıçak yardımı ile kesip atıp resimde gördüğünüz gibi mandalinayı açıp yiyebilirsiniz. Gerçekten ben denedim çok kolay oluyor 🙂

Kivi Soyma Hilesi

kivi soyma görseli

Kivi soymak bazıları için çok zor biliyorum. Ama bu yöntemi kullanarak 1 kivi yemek yerine üst üste 3-4 tane rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

Yumurtayı sarısından ayırma hilesi

yumurtanın sarısını ayırma hile görseli

Yumurtayı sarısından ayırmak zor bir işlemdir. Fakat bu gösterdiğimiz yöntem ile artık yumurtaları çok kolay bir şekilde sarısından ayırabileceksiniz. Bu yöntemi galiba en çok annelerimiz sevecektir.

Tavaya krep hamuru dökme hilesi

mayonez kutusunda krep hamuru dökme

Krep yapmak kolaydır fakat hazırladığınız krep hamurunu tavaya dökerken bazen zorlanırsınız. İşte böyle durumlarda hazırladığınız krep hamurunu boş bir mayonez yada ketçap kutusuna koyarak tavaya istediğiniz şekilde sıkabilirsiniz. Hem bu şekilde desenli kreplerde hazırlayabilirsiniz.

Çileğin yapraklarını çıkarma hilesi

çilek yaprakları çıkarma hilesi

Çileğin üstünde ki yaprakları çıkarmak bazen insanı sinir eder işte böyle durumlarda çileğin alt kısmından sokacağınız bir pipet yardımı ile çileği yaprağından kurtarabilirsiniz.

Muz soyma hilesi

kolay muz soyma hilesi

Muzu sert olan kısmından soymak isterseniz bazen bu işlemi başarısız bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Bazende muzu kabuğunun içerisinde vıcık vıcık edebilirsiniz. Bunun yerine muzu sert olan kısımdan değilde baş kısmından ortadan tutup ikiye ayırırsanız en inatçı muzlar bile buna direnemeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ