Isparta’da Asırlık Lezzet Evi: Kebapçı Kadir

Isparta’da Asırlık Lezzet Evi: Kebapçı Kadir

Kebabı, helvası, pilavı hepsi insanın damağında farklı lezzetler bırakan Türk mutfağının değişilmez lezzetleridir. Bizleri diyar diyar gezdiren bu lezzetlerin önemli adreslerinden bir tanesi de Isparta’da yer alan Kebapçı Kadir.

Isparta Merkez’de 1851 senesinden bu yana hizmet veren hem Isparta halkının hemde misafir olarak gelen farklı yöre insanının damak zevkine hitap eden lezzetleri ile köklü bir işletme olarak göze çarpmaktadır. 1851’de Hafız Dede tarafından hayata geçirilen işletme bugüne kadar kalitesini koruyarak müşterilerine her zaman lezzetli yemekler sunmayı bilmiştir.

Kafamızı çevirdiğimizde etramız da gördüğümüz öğrenci ve asker kalabalığının içerisinde yerini almış şirin bir mekan Kebapçı Kadir. Büyük bir tarihe tanıklık etmiş olan bu lokantada, kebabın servis edilmesini beklerken burnunuza gelen o güzel kokular ile beraber duyduğunuz heyecan hissi kendinizi evinizde hissetmenizin nedeni olacaktır. Isparta’nın gül, asker ve öğrenciden sonraki sembolü olan fırın kababının nefis pide ekmekleri ile sunulması neden Kebabcı Kadir sorunuza cevap olacaktır.

Halka her zaman açık olmasının yanında bir çok ünlüyü kokusu ve lezzeti ile kendisine çeken bu güzel mekana Muazzez Abacı, Ali Şan, İbrahim Erkal, Funda Arar ve Hakkı Bulut gibi bir çok ünlü konuk olmuştur.

Adres: Ulu Cami Yanı ,Valilik Arkası Kebapçılar Arastası No:8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ