Isparta Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada

Isparta Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada

Neden yemek sitesinde böyle bir paylaşım yapma gereğinde bulundun derseniz. Kısaca şöyle açıklayabilirim. Ben aslen Ispartalı olduğum için kendi memleketim hakkında sizleri biraz olsun bilgilendirmek istedim. Aslında Isparta hakkında otursam buraya saatlerce yazabilirim fakat ben en kısa şekilde burada Isparta’nın anlatılması ve bilinmesi gereken yerlerini, yemeklerini ve önemli gelişmelerini anlatacağım.

Isparta, güller ve göller bölgesi olarak bilinen Akdeniz Bölgesinin en tatlı şehirlerinden bir tanesidir. Ekonomisi en başta Üniversite öğrencilerine ve daha sonrasında ise Askeriyeye bağlı olan bir şehirdir. Bunların dışında fazla bilinmese bile el örgü halı konusunda oldukça gelişmiştir benim memleketim. İçerisinde bulundurduğu temiz halkı ve hoşgörüsü ile Isparta ülkenin en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında 1. sırada yer almaktadır.

ısparta

Isparta’da Gezilecek Yerler;

Eğirdir Gölü;

Güller Bölgesi Isparta’da gezecek çok fazla yer var. Bunların en başında Isparta merkeze 32 km uzaklıkta bulunan Eğirdir yer almaktadır. Eğirdir, Eğirdir Gölü ile beraber Ülkenin en güzel Gölleri arasında yer almaktadır. Kıyı uzunluğu tam 150 km olan Eğirdir’de denize girmek için plajda yer almaktadır.

Kuyucak Köyü;

İnstagram resimlerinde kesinlikle sizde görmüşsünüzdür, Kuyucak Köyü Lavanta bahçeleri ile bilinen çok güzel bir yerdir ve kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Bu yer hakkında kötü bir yorum duyarsanız bilin ki o arkadaşlar kesinlikle vaktinde gitmedikleri için kötü yorumlarda bulunmuşlardır. Ayrıca Kuyucak Köyümüz Isparta‘ya 48 km mesafesindedir. Kendi özel aracınız ile 45 dakikalık bir sürede rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

kuyucak köyü lavanta bahçeleri

Isparta’nın Hava Durumu

Güller bölgesi Isparta Akdeniz Bölgesinde olmasına rağmen havası daha çok İç Anadolu Bölgesinin özelliklerini taşımaktadır. Yazları çok sıcak olmayan, kışları ise genellikle soğuk geçen bir şehirdir.

Isparta’nın haber siteleri

Belkide bu konu beni en çok yakından ilgilendiren konular arasında yer almaktadır. Isparta’nın hem bölgesel hemde ulusal nitelik taşıyan haber sitelerinden bir tanesi olan Uyan 32 1 sene öncesinde kurulmuş olan ve hızlı bir şekilde büyüme gösterdiği için herkese tarafından bilinen bir haber sitesidir. Özellikle yaptıkları canlı yayınlar ile Şehir’de hemen hemen herkesin bildiği uyan 32 haber sitesi sizinde duyma ihtimalinizin çok yüksek olduğu bir haber sayfasıdır. Isparta Haber denince ilk akla gelmesi ile Uyan 32 diğer haber sitelerine oranla fazla gelişmiştir. Yörenin diğer haber sitelerine bakarsak başta gelen siteler, Bomba32, Haber32, Son32 ve Ajans 32 olarak sıralayabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ