Şiirlere Konu Olan: Meşhur Tavacı Recep Usta

Şiirlere Konu Olan: Meşhur Tavacı Recep Usta

Mekan keşfimiz de bugün ülkemizin bir çok şehrinde yer alan et yemekleri ile ünlü, şiirlere ve şarkıları konu olmuş Recep Ustamız var. Ankara, Bursa, İzmir, Mersin, İstanbul, Diyarbakır, Konya, Adana ve Kayseri şubeleri ile sizlere hizmet veren lezzet sofrasını hafta içi her gün rezervasyon yaptırarak ziyaret edebilirsiniz. Şık mekan tasarımları, çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirebileceği oyun köşeleri ile Recep Usta kuruluşu ülkemizin en kaliteli yemek işletmeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

1961 senesinde Diyarbakır’da doğan Recep Budak, Recep Usta namı ile 1978 senesinde kendi lokantasını açarak, ilk aşçılığa imzasını atmıştır. Aşçılıkta ilk ustalığı “Gerdan Haşlama” yemeği ile bilinen Recep Ustanın lezzet kokan yemekleri saymak ile bitmez.

Başlıkta belirttiğimiz gibi şiirlere konuk olan bir işletme derken ciddiydik. Yılmaz Erdoğan’ın en sevilen şiirlerinden bir tanesi olan ” Ben seninle bir gün Veysel Karani’de haşlama yeme ihtimalini sevdim” dizesinde ki sözler Recep Ustamızın hazırladığı Gerdan haşlama yemeğini anlatmaktadır. Recep usta tava kaburga dolması ve gerdan haşlama yemeğini Diyarbakır sınırlarından çıkararak bütün ülkeye sevdiren kişidir.

Rezervasyon için Tel: 444 1978

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ