Onu İçmediğiniz Her Gün İçin Üzüleceksiniz: Alkali Su

Tarifi Beğendiniz mi?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bundan birkaç yıl önce varlığından bihaber olduğumuz alkali su, şu aralar çok popüler içeceklerin de başında geliyor. “Mucizevi su”, “zayıflatan su” olarak da anılıyor. Sağlıklı yaşam meraklılarının yakından bildiği bu su çeşidinin birçok faydasından bahsediliyor. Vücudu temizlediği, zayıflamaya yardımcı olduğu, vücudun pH dengesini sağladığı gibi daha bir sürü yararı anlatılıyor.

Alkali su nasıl yapılır?

Limonlu alkali su nasıl hazırlanır?

Suyun alkali hale gelmesi için birkaç malzemeye ihtiyacınız var. İlki limon. 1 adet limonu dilimleyerek suyun içerisine attın ve 8 saat kadar bekletin. Beklettikten sonra içerisine 2 litre suya 1 çay kaşığı olacak şekilde deniz tuzu ilave edin ve güzelce karıştırın. Bu şekilde suyunuzun pH değeri yükselecek ve alkali hale gelecektir.

Karbanotlı alkali su nasıl hazırlanır?

İkinci yöntem ise suyunuzun içerisine karbonat koymak. 1,5 litre suya 1 çay kaşığı karbonat ilave edin ve karıştırın. Bu şekilde birkaç saat bekletin ve tüketin.

Özellikle karbonat gibi maddeleri kullanarak hazırladığınız alkali suları tüketmeden önce bir sağlık probleminiz varsa mutlaka doktorunuza danıştıktan sonra tüketiniz.

Alkali su zayıflatır mı?

alkali-beslenme-manset

En çok merak edilen sorulardan bir diğerine de yanıt verelim. ”Alkali su zayıflatır mı?” diye soranlarınıza tek başına alkali su içmek zayıflatmaz sadece zayıflamanıza yardımcı olur. Düzenli beslenmenin ve sporun yanında en büyük zayıflama destekçilerinizden biridir. Çünkü vücuttan toksinleri arındırır. Ödem oluşumunun önüne geçer ve sindirim sistemine destektir. Bu yollarla zayıflamaya yardımcıdır.

Alkali suyun faydaları

 

  • Alkali su daha bazik bir yapıya sahip olduğu için vücudumuzdaki toksinlerin nötr hale gelmesini ve atılmasını sağlar. Bu sayede vücudumuzun temizlenmesine yardımcı olur.
  • Vücudumuzdaki diğer zararlı maddelerin dışarıya daha hızlı atılmasına yardımcı olur.
  • Sindirim sistemine destek olarak daha hızlı ve düzenli çalışmasına da yardımcı olur.
  • Vücudumuzun pH dengesinin sağlanmasına da yardımcı olur.
  • Cildimizi besler, yaşlanma belirtilerini azaltır ve cildi güzelleştirir.
  • Hücrelerin daha çabuk yenilenmesine yardımcı olur.
  • pH dengesini sağladığı için vücudun bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasına da yardımcı olur.
  • Ödem oluşumunu da engeller.
  • Vücuttan toksinleri atma, ödemi engelleme gibi özellikleri olduğu için zayıflamaya da yardımcı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir